Výhody alternativní psychologie a celostní medicíny

Za hlavní výhodu celostní medicíny považuji to, že se na člověka dívá jako na celek. Naproti tomu klasická medicína vnímá člověka odděleně a každý obor medicíny sleduje pouze svojí část celku.

Jenomže on není jenom fyzický kus hmoty, ale každý má také především svojí energii čchi, myšlenky, emoce, intuici a duši, což řeší alternativní psychologie. 

 

Jak vzniká nemoc z pohledu alternativní psychologie a celostní medicíny?

Pokud někde neproudí energie správně, v daném místě dochází k její blokaci. Ale víte, proč k té blokaci dochází? Protože jen tak jí můžete odstranit. Když to neuděláte, právě zde v budoucnu vznikne závažný zdravotní problém.

Nejvíce problémů vzniká z negativních emocí a ty umí odstranit alternativní psychologie. Pozor v žádném případě se zde nejedná o psychoterapii! Terapeut během sezení se hledá příčiny, které blokují činnost vlastní imunity klienta. Upozorní na ně klienta a společně na míru klientovi hledají konkrétní možnosti, jak upravit životní styl, aby tím co nejvíc podpořili vlastní přirozenou imunitu klienta.

 

V praxi se dlouho nic závažného neděje.

Výsledky klasické medicíny jsou obvykle dlouho v pořádku a člověk je "jenom unavený" nebo ho třeba často něco bolí. Když se mu nechce nic řešit a vlastně podle klasické medicíny je zcela zdráv, protože v tuto chvíli většinou vycházejí všechny její testy v normě. Vezme si tedy pilulku proti bolesti nebo si dá více kávy, aby nebyl unavený.

Kdyby v tuhle chvíli začal dotyčný člověk řešit, proč je unavený, velice rychle by se dala blokace obnovit a alternativní psychologie a celostní medicína by v tom velmi rychle a účinně pomohla.

 

Co se děje ve skutečnosti?

Člověk nevidí chyby, které v tuto chvíli dělá a z daleka to nejsou jenom chyby v jídle, ale i v tom, že nezná pravidla, podle kterých energie fungují. Dochází ke stále větším ztrátám energie a k dalším a dalším blokacím.

 

Problém se dříve či později dostaví i do fyzického těla...

V tu chvíli je již samozřejmě těžší odstranit příčinu a také to trvá déle, protože ve fyzickém těle už vlivem bloků došlo k poškození. 

 

Co udělá v tu chvíli celostní medicína a co klasická?

Klasická medicína dá pacientovi léky a on dál nepracuje na tom, aby odstranil příčinu, proč se mu vlastně tvoří bloky v proudu energie. Pacient dál dělá tytéž chyby a ani náznakem se je nesnaží odstranit, léků a jeho nepochopení bude časem přibývat. Proud energie čchi se tím jenom více zanáší.  

Oproti tomu alternativní pomoc s psychikou a celostní medicína najdou pravé chyby a pracují na obnově vlastní imunity, která podpoří proces uzdravení.

Mnoho lidí ani nenapadne, že by se v tu chvíli měli hledat příčinu. Zkrátka si vezmou léky a myslí si, že tím se problém trvale vyřeší.

Pro představu uvedu konkrétní příklad:

Nejvíce bloků vzniká myšlenkami a emocemi. Například pokud žijete s partnerem, který je v duši nějak nespokojený nebo Vás neustále někam tlačí, či Vám bere sebevědomí, stále budete mít málo energie a budete nemocní. 

Alternativní psychologie Vás krůček po krůčku navede až k jádru původního problému, poradí, jak tyto situace v praxi zvládnout. Celostní medicína zase pomůže obnovit energii.

 

Platí tedy pravidlo:

- Každá nevyléčitelná nemoc je jen příliš velké zanesení organismu...

- Skutečně existují lidé, kteří jsou nevyléčitelní. Má to dva důvody. Buď nechtěli změnit své zvyky nebo na sobě začali pracovat až ve chvíli, kdy už bylo příliš pozdě...

 

Jaké z toho plyne poučení:

Čím déle se přehlížejí prvopočáteční příznaky problémů, tím pracnější bude se jich zbavit. Je nejlepší začít si všímat prvních příznaků a řešit je včas, dokud jsou bloky jenom na úrovni energie a v těle ještě nevznikla žádná trvalá poškození.

22.10.2017

 

ARCHIV AKTUALIT

 

Facebook Twitter Google

 
Alternativní medicína - léčitelství Celostní medicína Detoxikace organismu Jak zhubnout zdravě - výživový poradce Liberec Tradiční čínská medicína Biorezonance Koučink pro zdraví, lepší život i změnu podvědomí Sebevědomí Sebeláska Jak se zbavit stresu Čchi-kung a energie čchi Zdraví Zdravá výživa Odkyselení organismu pomáhá odstranit záněty Únavový syndrom způsobuje bolesti těla a deprese Paraziti v těle Vědomá tvorba reality Ceník Kontakt Víte, že